K. S. ROW Rybnik
Fot. Arek Siwek

PGE Ekstraliga wraca 12 czerwca. Mecze bez udziału publiczności

25 kwietnia 2020 0

Wraca PGE Ekstraliga. W sobotę, na specjalnej konferencji prasowej premier polskiego rządu Mateusz Morawiecki przedstawił plan "odmrażania" sportu. Już wiadomo, że najlepsza żużlowa liga świata zainauguruje rozgrywki 12 czerwca. Niestety, na razie bez udziału publiczności.  – Podjąłem decyzję o powrocie rozgrywek ligowych piłkarskiej ekstraklasy i żużlowych. To nie zacznie się już jutro, ale mamy uzgodniony harmonogram – powiedział premier Mateusz Morawiecki na konferencji. – W najbliższym czasie będą mogli wrócić do treningów zgodnie z zaleceniami i bardzo ściśle określonym trybem sanitarnym, by móc przystąpić do rozgrywek sportowych. Niestety na razie bez publiczności – wyjaśnił premier.

– Rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy rozpoczną się na przełomie maja i czerwca. Ekstraligę żużlową planujemy na połowę czerwca, a żużlowcy 14-dniową kwarantannę będą przechodzić od 8 maja. Bardzo się cieszę, że sport wraca i da nadzieję na powrót do normalności. Mam nadzieję, że sportowcy dostarczą nam emocje, których brakuje – dodała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.

Podczas konferencji przybliżono kolejny etap – od 4 maja uruchomione zostaną m.in. boiska i korty tenisowe, gdzie będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób. Z kolei w trzecim etapie ponownie będzie można wejść do hal. Czwarty etap dotyczy większych powierzchni, również w składzie maksymalnie 6 osób.

Decyzje o przejściu z trzeciego do czwartego etapu będą podawane w późniejszym czasie. – Po czwartym etapie postawiłem kropkę. Mam nadzieję, że po czwartym etapie wrócą rozgrywki przy udziale publiczności – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  0
  0
  0
 • 2.
  Betard Sparta Wrocław
  0
  0
  0
 • 3.
  Stelmet Falubaz Zielona Góra
  0
  0
  0
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  0
  0
  0
 • 5.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  0
  0
  0
 • 6.
  Speed Car Motor Lublin
  0
  0
  0
 • 7.
  truly.work Stal Gorzów
  0
  0
  0
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  0
  0
  0
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA