K. S. ROW Rybnik
Fot. Arek Siwek

Według nowych zasad, w reżimie sanitarnym... Liga za pasem!

16 maja 2020 0

Już tylko niespełna miesiąc dzieli nas od inauguracji PGE Ekstraligi i od pierwszego meczu w którym rybnickie Rekiny podejmować będą zespół Falubazu Zielona Góra. We wszystkich klubach w Polsce, także u nas w Rybniku, rozpoczęły się więc gorączkowe przygotowania do startu ligi. Ligi, która w tym roku będzie wyglądała zgoła inaczej, niż byśmy sobie tego wszyscy życzyli. Przede wszystkim na trybunach nie zasiądą kibice, poza tym organizatorów obowiązywał będzie surowy regulamin sanitarny. Co się w nim znalazło? Między innymi ograniczenie liczby osób funkcyjnych pracujących przy meczu czy podział stadionu na specjalne strefy.

Nowe wymogi dotyczą oczywiście także zawodników PGG ROW Rybnik. Troy Batchelor, Wacław Milik, Andrzej Lebiediew i Siergiej Łogaczew mają już za sobą pierwszy tydzień obowiązkowej kwarantanny. Wszyscy są zdrowi, czują się dobrze i nie mogą się już doczekać pierwszych treningów. Do inauguracji sezonu szykują się także ci zawodnicy, którzy pandemię koronawirusa spędzali do tej pory w Polsce - krajowi seniorzy, juniorzy oraz Robert Lambert. Ale i oni zanim zostaną dopuszczeni do pierwszych startów muszą kontrolować swoje zdrowie. Przyjazdu do Rybnika i pierwszych treningów nie może doczekać się już szkoleniowiec rybniczan - Lech Kędziora.

- Walizka stoi spakowana od ponad dwóch miesięcy i tylko ją przestawiam z kąta w kąt. No i dzwonię do prezesa, robię maślane oczy i pytam czy już wyruszać - śmieje się Lech Kędziora. Trener Rekinów doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, iż tegoroczne przygotowania do ligi będą zgoła inne niż te do których przywykł i oni i zawodnicy. Jak wszyscy doskonale wiemy nie ma mowy o organizacji sparingów czy treningów punktowanych. Zawodnicy trenować będą wyłącznie na własnym obiekcie.

- Po raz pierwszy mamy taką sytuację, ale wszystkie kluby w Polsce mają dokładnie tak samo, więc nie ma co dramatyzować. Mamy dwa wyjścia - albo będziemy siedzieli z założonymi rękami, albo weźmiemy się do roboty i jakoś objedziemy ligę - mówi Lech Kędziora. Trener doskonale zdaje sobie sprawę z obostrzeń, które narzuca na wszystkich regulamin sanitarny. - Bezpieczeństwo ponad wszystko. Oczywiście są zasady, które jeszcze nie mieszczą mi się w głowie - jak na przykład konieczność zachowania dystansu od zawodników, ale życie pokaże jak możemy wdrożyć je w życie. Z jednej strony nie wyobrażam sobie, że nie będę mógł podejść do zawodnika, powiedzieć mu czegoś, ale z drugiej... mam w drużynie znakomitych, doświadczonych żużlowców. Myślę więc, że czasem wystarczy jakiś gest, pokazanie co zrobić i oni od razu załapią - dodaje trener.

Wszyscy zdają sobie sprawę, że w ferworze walki o zachowanie pewnych norm będzie trudno. - Ale trzeba się dostosować. Samo życie będzie nam dyktowało jak się zachować, a i sędziowie będą z  życiowym realizmem podchodzić do tych spotkań - podkreśla Kędziora. Inauguracja ligi - przypomnijmy przy Gliwickiej 72 już 14 czerwca.  


KUP BILET ONLINE

Tabela PGE Ekstraliga
 • M
  P
  +/-
 • 1.
  Fogo Unia Leszno
  0
  0
  0
 • 2.
  Betard Sparta Wrocław
  0
  0
  0
 • 3.
  Stelmet Falubaz Zielona Góra
  0
  0
  0
 • 4.
  Eltrox Włókniarz Częstochowa
  0
  0
  0
 • 5.
  MRGARDEN GKM Grudziądz
  0
  0
  0
 • 6.
  Speed Car Motor Lublin
  0
  0
  0
 • 7.
  truly.work Stal Gorzów
  0
  0
  0
 • 8.
  PGG ROW Rybnik
  0
  0
  0
OSTATNIO DODANY FILM

Zobacz więcej filmów

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU!

POGODA

Prognoza pogody
Rybnik
Pogoda - Rybnik

SONDA