8 stycznia 2013
Pierwszej ligi nie kupimy, budowa składu trwa

W ostatni piątek kontrakty trafiły w ręce Lewisa Bridgera i Sama Mastersa. Uzgodnione warunki startów w naszym klubie w 2013 roku mają Ilja Czałow (na zdjęciu), Zbigniew Czerwiński i Michał Mitko.

Ten ostatni ma także propozycję z jednego z klubów pierwszoligowych, ale wierzymy że zobaczymy go w zespole rybnickim w 2013 roku. Rozmowy z Michałem były bardzo konkretne i profesjonalne, co zresztą potwierdza sam zawodnik. Jeśli chodzi o rybniczan w składzie – przed nami jeszcze ostatnie spotkanie z Romanem Chromikiem - wierzymy, że zakończy się podpisaniem kontraktu i poinformujemy o tym w najbliższych dniach.

W ostatnich godzinach uzgodniliśmy także warunki umowy z Niemcem Christianem Hefenbrockiem.

- Ten urodzony w 1985 roku zawodnik ma naprawdę duży potencjał, choć ostatnio prześladowały go kontuzje. Wierzę, że zdoła przebić się do składu naszego zespołu – mówi Krzysztof Mrozek, prezes ŻKS ROW Rybnik. - Rozważamy jeszcze kandydaturę jednego zawodnika ze Szwecji, a także juniora z Danii. Nazwisk nie chciałbym na razie podawać...

Nie ukrywamy, że nieco dziwi nas zamieszanie wokół naszej deklaracji gotowości startów naszej drużyny w rozgrywkach pierwszej ligi. Wyjaśniamy – nie zamierzamy kupować miejsca w wyższej klasie rozgrywkowej, a po prostu szykujemy się na wszystkie możliwe scenariusze. Bo spójrzmy na sytuację rozsądnie – w drugiej lidze wszystkie zespoły otrzymały dotychczas licencje warunkowe, spore zamieszanie organizacyjne panuje także w kilku klubach pierwszoligowych. Obiektywnie patrząc – ostateczny system rozgrywek w roku 2013 stoi dziś wciąż pod małym znakiem zapytania i jest uzależniony od liczby klubów, które faktycznie przystąpią do rywalizacji w pierwszej i drugiej lidze...

Dodajmy, że warunki umów z zawodnikami, którzy będą nas reprezentować w sezonie 2013, kroimy bardzo rozsądnie, na miarę możliwości finansowych klubu. Naszym priorytetem pozostaje budowa stabilnej struktury klubowej, która zawsze płaci swoje zobowiązania. Jesteśmy na dobrej drodze.

powrót do listy

Najbliższy mecz

1 czerwca 2024
INNPRO ROW Rybnik

VS

ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk

Partnerzy