26 lutego 2021
Za tydzień Michał Wiśniewski odbierze od Was ubrania

Porządki w szafie już zrobione? Ubrania do podarowania przygotowane? Pamiętajcie, że już za nieco ponad tydzień, w niedzielę 7 marca wspieramy zbiórkę używanej odzieży organizowanej przez Michała Wiśniewskiego i katowicką fundację Po Pierwsze. Dochód ze zbiórki - przypominamy - w całości trafi na konto maleńkiej Oliwki, która walczy z zabójczym wrogiem, czyli rdzeniowym zanikiem mięśni SMA. 

Aby pomóc dziewczynce, która na leczenie potrzebuje zawrotnej sumy ponad 9 milionów, organizowana jest zbiórka - odzieży, kocy, pościeli, niezależnie od ich stanu. Wszystko to odbierał będzie Michał Wiśniewski, który pomaga w zbiórce dla chorej Oliwki. Specjalny samochód, do którego Michał będzie ładował przyniesione przez hojnych kibiców zielono-czarnych, stanie na stadionie miejskim w Rybniku. Zbiórka rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa do 17. Już teraz zarezerwujcie sobie czas i odwiedźcie nas. 

Terapię genową, która dla Oliwki jest jedynym ratunkiem, można podać tylko w pierwszych dwóch latach życia chorego dziecka. Dodatkowo znaczenie ma waga dziecka. Oliwka, choć walczy z potworem, przybiera na wadze, a jej stan niestety w ostatnich tygodniach pogorszył się. Pojawiły się problemy z odksztuszaniem, a respirator musi pomagać dziewczynce oddychać. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze uzbieranie pełnej kwoty i rozpoczęcie terapii jak najwcześniej. 

Drodze kibice! Wiele raz pokazywaliście, że macie wielkie serca. Nie zawiedźcie nas. Im więcej ciuchów przyniesiecie, tym więcej kasy trafi na konto Oliwki. 

 

Więcej o zbiórce przeczytacie TUTAJ

powrót do listy

Najbliższy mecz

25 kwietnia 2021 , godz. 14:00
Orzeł Łódź

VS

ROW Rybnik

Partnerzy ligi