26 stycznia 2024
Nasi rywale, czyli Orzeł po gruntownej przebudowie

Rok temu drużyna H. Skrzydlewska Orła Łódź do końca biła się o utrzymanie, zajmując finalnie siódme miejsce. Nic dziwnego, że tamten zespół został bardzo mocno przebudowany. Został jeden senior i jeden junior. Nowe twarze mają zagwarantować wysokie loty.

 

Senior Tomasz Gapiński i junior Aleksander Grygolec, ci dwaj zawodnicy zostali w Orle po nieudanym sezonie 2023. O ile Grygolec raczej powinien mieć pewne miejsce w składzie na ten rok, o tyle Gapińskiego czeka trudna rywalizacja z innymi seniorami, bo Orzeł zdecydował się na rywalizację i szeroką ławkę. W sumie siedzi na niej aż siedmiu seniorów.

 

Gdy idzie o nowe twarze, to do Orła wrócił Luke Becker, a poza tym przyszli: Oliver Berntzon, Oskar Polis, Daniel Kaczmarek, Benjamin Basso i Drew Kemp. Dwaj ostatni powalczą o pozycję U24, przy czym na ten moment numerem 1 wydaje się Basso.

 

Co by nie powiedzieć, to seniorski skład jest ciekawy. Becker urósł po roku spędzonym w Falubazie Zielona Góra, Polis w ostatnich dwóch latach był już taką wielką gwiazdą drugiej ligi, a Berntzon też rozwinął się w Arged Malesie Ostrów.

 

To nie jest skład, o którym teraz powiedzielibyśmy, że Orzeł to drużyna na finał, czy nawet na czwórkę. Potencjał jednak ma ten zespół całkiem spory. Ciekawi jesteśmy Mateusza Bartkowiaka ze Stali Gorzów, który po przejściach i kontuzjach, które wyhamowały jego rozwój, spróbuje się odbić w Orle. Dla niego to ostatni dzwonek. Pytanie, czy świadomość tego mu pomoże, czy zaszkodzi. Od tego też będzie wiele zależało.

powrót do listy

Najbliższy mecz

28 czerwca 2024
TEXOM STAL Rzeszów

VS

INNPRO ROW Rybnik

Partnerzy